Марківська спільнота в Києві долучилася до низки загальнодержавних заходів з нагоди роковин аварії на ЧАЕС

Дата: 26.04.2024 15:00

Фото без опису☄️… Цього дня 38 років тому місто Чорнобиль, як і вся країна, спало тихим спокійним сном. Жодних сповіщень про смертельну загрозу людству не було ще протягом доби. Лише 27 квітня урядова комісія прийняла рішення про евакуацію населення в Прип’яті.

🚌🚐 🚒 Великі колони автобусів з місцевими мешканцями рушили до інших населених пунктів. 29 квітня розпочалось вивезення людей з тридцятикілометрової зони.

Лише через 10 днів було розсекречено факт аварії на Чорнобильській АЕС. Втім, масштаби трагедії продовжували замовчуватися.

🌒 Про ту чорну сторінку в історії України йшлося сьогодні під час скорботного заходу в Координаційному центрі Марківської селищної військової адміністрації.

Учасники зібрання від імені земляків засвідчили повагу ліквідаторам наслідків техногенної катастрофи. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, чиї життя перетворилися на гіркий полин.

💬 Наслідки трагедії могли бути ще більш масштабними, якби не люди, котрі перегородили шлях до поширення смертоносного атому. З цими словами  начальника Марківської СВА Олександра Череватого погодилися всі присутні.

🙏 Уклін та глибока вдячність всім, хто не пошкодував себе заради порятунку людства від неконтрольованого атому. Українцям притаманне відчуття дружнього ліктя, коли один за одного. Так було десятки років тому. Й зараз також. Героїчна нація!