Делікатна тема, що потребує вирішення
📌 Проблема насильства в сім’ї в Україні та за її межами, на жаль, є досить поширеною. Це жахлива реальність, що несе загрозу життю дітей, шкодить їхньому розвитку й руху до успіху. Служба у справах дітей Марківської селищної ради зосереджує увагу членів нашої громади на цій делікатній темі.
📌 У ситуації домашнього насильства найчастіше страждають діти. Батько і мати мають рівні права щодо спілкування з дітьми, побачення з ними та проживання. Якщо насильство дорослі чинять у присутності дітей, це завдає їм психологічної травми.
В такому разі один з батьків має право не давати кривдникові бачитися та спілкуватися з неповнолітніми, поки рішенням суду не буде визначено спосіб участі батька у вихованні дітей і призначено дні, години та деталізовано умови побачень.
📌 Зазначена проблема потребує негайного втручання з боку держави, громадськості та кожного з нас. Лише об’єднані зусилля здатні створити безпечне й здорове середовище для хлопчиків та дівчаток. В ньому вони зможуть зростати та розвиватися гармонійно. Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство без насильства й страху.
‼️ Слід чітко засвоїти певні моменти в цій делікатній ситуації.
Складіть заздалегідь план дій:
☑️ повідомте сусідів, коли вони мають викликати поліцію (наприклад, якщо чують крик з вашої квартири);
☑️ якщо у вас є діти, визначте безпечне місце для них- це може бути квартира або будинок друзів, сусідів, родичів, що живуть неподалік;
☑️ розкажіть дітям, як дістатися до безпечного місця;
розкажіть дітям, як та за яких обставин викликати поліцію- 102;
☑️ знайдіть безпечне місце у вашому домі;
☑️ якщо починається сварка, спробуйте перейти до безпечного місця;
☑️ під час сварки тримайтеся ближче до виходу з квартири, будинку;
☑️ тримайтеся подалі від “глухих кутів” та приміщень з небезпечними предметами- кухні, ванни;
☑️ продумайте, як безпечно вийти з дому/квартири;
☝️ Повідомте поліцію про вчинення насильства відносно себе, а також стосовно дітей, якщо вони були його свідками. Коли насильство вчиняється обома батьками, негайно повідомте рідним, котрим дитина довіряєте.
Це можуть бути сусіди, родичі, котрі допоможуть викликати поліцію за номером 102 безпосередньо у момент вчинення насильства. Або після того, коли ви знайдете безпечне місце і зможете сповістити відповідні органи.
📌 Вам допоможуть тут 👇
☎️ «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству:
1547 (дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними).
☎️ Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і ґендерної дискримінації – 0-800-500-335 (зі стаціонарного).
☎️ Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді – 116-111; 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
☑️ Незалежно від характеру проблеми дитина може звернутиcя до системи безоплатної правової допомоги у будь-який зручний спосіб. Зокрема, набравши номер контактного центру 📞 0 800 213 103.