Марківська селищна військова адміністрація

Сьогодні на базі Координаційного центру Марківської селищної військової адміністрації відбувся тематичний захід до 28 річниці створення Основного Закону держави

Дата: 28.06.2024 08:11

Фото без описуВерховна Рада України від імені українського народу – громадян всіх національностей, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, прийняла Конституцію.

Це було вираженням суверенної волі народу, забезпеченням прав і свобод людини та гідних умов її життя. Адже громадяни прагнуть розвитку і зміцнення демократичної, соціальної, правової держави, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями.

Конституція України – наш моральний орієнтир. Сьогодні, в умовах повномасштабного російського вторгнення і численних злочинів окупантів, усі ми по-новому оцінюємо значення цінностей, закладених у Конституції. Основний Закон є ядром консолідації українського народу.

Історично конституційний процес свідчить про наміри юридичного закріплення на найвищому рівні таких цінностей, як демократія, верховенство права, рівність громадян, незалежність і територіальна цілісність держави та європейський цивілізаційний вибір.

Про значення Конституції України в їхньому житті з великою повагою висловилися учасники урочисті. Начальник Марківської селищної військової адміністрації Олександр Череватий нагадав віхи її історії:

– До свого становлення Основний Закон України пройшов довгий складний шлях. Слід завжди пам’ятати, що кожен громадянин має не тільки права, а й обов’язки. Головний з них на сьогоднішній день – захищати цілісність та суверенність української держави.

Про це говорила й начальниця відділу кадрової, організаційної та юридично-правової роботи Управління освіти Рубіжанської МВА Анастасія Урсова:

– Для мене особисто Конституція – це робота, бо застосовую основоположні її пункти щодня. Зосереджуюся на дотриманні прав і обов’язків педагогів. За другою освітою я вчитель історії та правознавства, тож розповідаю дітям про їхні права від народження.

Доцільності такої тактики дотримується і начальник служби у справах дітей Міловської СВА Віталій Рукавцов:

– Наші військові наразі виконують конституційний обов’язок щодо захисту цілісності країни та свободи її жителів. Ми щиро їм вдячні за це і орієнтуємося на їхній приклад мужності й стійкості.

На знак глибокої пошани й скорботи в пам’ять про полеглих захисників і захисниць учасники заходу схилили голови в хвилині мовчання. Бути гідними їхньої світлої пам’яті – також конституційний обов’язок кожного громадянина.