Марківська селищна військова адміністрація

ДІЄ «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» З ПИТАНЬ ДОТРИМАННЯ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ ТА ЇЇ СТАНДАРТІВ

Дата: 05.07.2024 15:39

Фото без описуМарківська селищна військова адміністрація, як орган місцевого самоврядування, реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення. Зокрема, з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Громадою було розроблено та затверджено Комплексну програму запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми на території Марківської селищної територіальної громади на 2024-2026 роки (розпорядження начальника СВА №131 від 15.12.2023 року).

Основними її завданнями є:

• посилення міжвідомчої взаємодії з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
  • запровадження гендерних підходів у діяльності посадових осіб місцевого самоврядування;
  • підвищення рівня обізнаності з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
  • створення умов та можливостей для паритетної участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних, економічних та соціальних рішень;
  • створення комплексної системи реагування на випадки дискримінації за ознакою статі, наданню допомоги постраждалим від дискримінації на національному та місцевому рівнях і запобіганню такій дискримінації;
  • розроблення тематичної програми та соціальної реклами для розміщення в засобах масової інформації щодо протидії дискримінації за ознакою статі, у т. ч. множинної (щодо жінок похилого віку, сільських жінок, жінок з інвалідністю, внутрішньо переміщених жінок, ВІЛ-позитивних та/або наркозалежних жінок, жінок національних меншин)

Також була утворена Координаційна рада з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК) та протидії торгівлі людьми при Марківській селищній військовій адміністрації Старобільського району Луганської області (розпорядження начальника Марківської СВА №39 від 14.03.2024 року). Затверджено Положення та склад Координаційної ради. Голова Координаційної ради є заступник начальника селищної військової адміністрації.

З ПИТАНЬ ДОТРИМАННЯ РІВНОСТІ ТА ЇЇ СТАНДАРТІВ СЛІД ЗВЕРТАТИСЯ ЗА НОМЕРАМИ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» 0937964619, 0666862878.

Громадські та міжнародні організації, які здійснюють свою діяльність у цій сфері:

- Національна рада жінок України;

- «Благодійне товариство «Київський інститут гендерних досліджень;

- Центр «Розвиток демократії»;

- Спілка жінок України;

- Структура ООН Жінки в Україні;

- Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні;

- Рада Європи в Україні та інші.