Члени Марківської громади взяли участь в онлайн-урочистостях з нагоди третьої річниці Дня Української Державності

Дата: 15.07.2024 17:51

Фото без описуІсторія української державності – це не тільки 33 роки незалежності. І навіть не сто, якщо починати відлік від заснування Української Народної Республіки в 1917-му. Їй понад тисячу літ.

Державність України – не просто політична система чи адміністративний устрій. Це тисячолітня історія, сповнена боротьби за волю, самовизначення та культурну ідентичність. Спадщина князів, козаків, письменників, митців і звичайних людей, які плекали мрію про вільну й незалежну країну.

Розпочали захід «Україна – це вічність. Сьогоднішня. Майбутня. Історична» хвилиною мовчання в пам'ять про полеглих захисників і захисниць, земляків, які віддали своє життя за те, що нам дорого, за свободу, незалежність, майбутнє наших дітей. Герої навічно залишаються на варті у війську небесному.

Хоча українці зараз розкидані по всіх куточкам земної кулі, в наших серцях завжди незмінно живе любов до України. Незалежно від місцезнаходження кожного ми завжди несемо з собою частинку нашої Батьківщини. Роз'єднані просторами, але об'єднані серцями. Вони б'ються в унісон. На знак цього земляки позначили місце свого перебування  на віртуальній  карті.

Сьогодні наша країна вкотре виборює  самостійність та незалежність. Вже десять років триває російсько-українська війна. Ворог намагається знищити Україну. Кожного дня лунає повітряна тривога. Її наслідки зруйноване життя українців

Маленька незрівнянно, але духом – сильна,

Презирливо дивилась їм в очі, без страху.

Той погляд, ніби меч, наніс болючі рани,

Спинивши смертоносну ворожу ту орду.

Застигли в лютості знекровлені тирани...

Вона сказала гордо: «Я з дому не піду!»