Фейки та небезпечні ворожі пропозиції. Це слід знати кожному дорослому

Дата: 24.07.2024 10:27

Фото без опису

Україною ширяться повідомлення про мінування інфраструктури в різних населених пунктах. Певна їх частина має підгрунтя. Однак чимало й фейкових.

Подібна інформація належить до категорії терористичних повідомлень. Її призначення – вчинення диверсій та терактів з боку російських спецслужб. Значною мірою із залученням до таких неправомірних дій неповнолітніх.

Відбувається це шляхом використання будь-яких популярних серед дітей та підлітків соцмереж, ігрових інтернет-платформ, месенджерів тощо. На зазначених ресурсах представники спецслужб рф «знайомляться» з юними користувачами і пропонують їм співпрацю.

Дуже часто для схилення дітей до підривної діяльності застосовуються методи шантажу та психологічних маніпуляцій. Пропонується здобуття «легких» грошей.                                                                                                                          В поточному році збільшилася кількість підлітків, які скоїли злочини та притягнуті до відповідальності. Слід пам’ятати, що вже з 14 років настає кримінальна відповідальність за деякі злочини. Йдеться про вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, таке ж знищення або пошкодження майна тощо.

Після введення воєнного стану злочини невеликої та середньої тяжкості кваліфікуватимуться як тяжкі, з відповідними правовими наслідами.

До прикладу, за  вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2  ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану) передбачено покарання у вигляді 15 років  або довічного позбавлення волі.

Тож пересічним українцям слід бути максимально уважними:

критично ставится до будь-якої інформації;

не виконувати незаконні дії, прохання, послуги, особливо з соцмереж;

своєчасно повідомляти правоохоронців про спроби залучення до співпраці на користь ворога;

пильнувати дітей, попереджати їх про підступність ворога та встановлену законом відповідальність за вчинення злочинів.