Працівники Марківської СВА, педагоги та старшокласники ліцею «Крок» пройшли онлайн-навчання з мінної небезпеки
Проблему на злобу дня вивчали за практичного супроводу заступника начальника групи частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування ГУ ДСНС України у Луганській області капітана служби цивільного захисту Олександра Мєтьолкіна.
Саме 4 квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній з розмінуванням.
За даними секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності в Україні з початку повномасштабного вторгнення через інциденти з мінами та вибухонебезпечними предметами зазнало уражень понад тисячі мирних мешканців. З них 289 людей загинуло. Серед постраждалих понакд сотні дітей, з яких 5-х вибухівка позбавила життя.
Наразі Україна є однією з найбільш забруднених мінами держав у світі. Орієнтовна площа потенційної небезпеки складає понад 170 тисяч метрів квадратних (біля 30% загальної площі країни).
З початку війни підрозділи ДСНС знешкодили понад 462 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів. Відповідно до світової статистики, після року збройного конфлікту розмінування може тривати біля восьми літ. А цілковитезагрожує розтягнутися на сім десятків років.
Тож кожному українцю слід знати чіткий алгоритм поводження з вибухонебезпечними предметами та неухильно його дотримуватися.
Олександр Мєтьолкін ознайомив з цим механізмом із застосуванням муляжів найбільш розповсюджених видів вибухової небезпеки. Головне правило – не чіпати будь-який підозрілий об’єкт та повідомити про знахідку до ДСНС чи поліції. Над знешкодженням працюватимуть обізнані в цій справі фахівці.