Ой, на Івана, на Купала АБО Марківській традиції в столиці України
Чимало звичаїв і традицій українців тримаються на синтезі християнства та язичницьких вірувань. Не виняток доволі поширене Свято Івана (Іоанна Хрестителя, або ж ще – Івана Купала).
До початку повномасштабного вторгнення традиція відзначати це свято громадою набувала все більших масштабів на Марківщині. Особливо, коли було відновлено ставок в Марківці – епіцентр культурно-масових заходів.
Сьогодні наше рідне селище перебуває в окупації. Але на те ми й марківчани, аби рухатися вперед і прищеплювати любов до малої батьківщини землякам, які про неї знали лише з чуток, або й зовсім про нього не чули.
Отож після відповідного анонсу поспішили до Координаційного центру гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям Марківської селищної військової адміністрації в місті Києві, щоб взяти участь у святкуванні. Й не були розчаровані. Навпаки – отримали чимало позитивних емоцій та бажання зустрітися ще для приємного спілкування.
Заочне знайомство для тих, хто про Марківську землю дізнався вперше, і яскраве нагадування, яка вона прекрасна тим, хто покинув її через війну, – відео з минулорічних святкувань. Кожен з глядачів вкотре утвердився в думці: Україна в цілому та Марківщина зокрема в наших серцях і любов до них сильніша за відстані.
Організатори заходу мали на меті не лише допомогти землякам психологічно розвантажитись в доволі складних життєвих обставинах, а ще й сприяти популяризації національних надбань, звичаїв, традицій. Судячи з відгуків очевидців, їм це вдалося.
Окрасою свята стали власноруч сплетені купальські віночки. В них чарівно виглядали не тільки діти, а й дорослі.
Тож уважно слідкуйте за подальшими анонсами та обов’язково долучайтеся. Чим згуртованіша громада, тим сильніший її дух!
15:03 06.07.2023