ДПС України ІНФОРМУЄ

Застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

Старобільський відділ електронних сервісів управління електронних сервісів  Головного управління ДПС у Луганській області повідомляє, що з 1 січня 2021 року набрав чинності Закон України від 01 грудня 2020 року № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – Закон № 1017).

09:35 22.03.2021

Єдина звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору для роботодавців

Головне управління ДПС у Луганській області області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 15.12.2020 № 773 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» (далі – Розрахунок) виклало в новій редакції податковий розрахунок за ф. № 1ДФ, який включив у себе і таблиці звіту по єдиному внеску.

09:34 22.03.2021

Декларування доходів малолітньою/неповнолітньо дитиною – що треба знати

Головне управління ДПС у Луганській області повідомляє, що відповідно п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу (далі – ПКУ) об’єкти дарування, визначені п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини.

09:34 22.03.2021

Чи здійснюється перереєстрація ПРРО при зміні найменування або адреси господарської одиниці?

У Головному управлінні ДПС у Луганській області роз’яснюють, відповідно до п. 8 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547» (далі – Порядок №317) перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюється у разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання (без державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця), найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО. Для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F1316602) (додаток 1 до Порядку № 317) (далі – Заява) з позначкою «Перереєстрація».

10:59 11.03.2021

Нарахування сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам у 2021 році

У 2021 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4 723,00 гривень.

10:58 11.03.2021

З початку року видано 99 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Головне управління ДПС  у Луганській області наголошує, що суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, мають здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами лише за наявності відповідної ліцензії.

10:57 11.03.2021

До уваги платників податків Марківського району

Головне управління ДПС у Луганській області повідомляє, що відповідно до п.2.4 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу  України  з  метою соціальної підтримки  громадян  та малого бізнесу  у період дії обмежувальних протиепідемічних  заходів ДПС України у грудні 2020 року в автоматичному режимі було проведено списання податкового боргу, сукупний розмір якого за всіма податками та зборами не перевищує 3060 грн, який обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився непогашеним на дату списання.

10:55 01.03.2021

В яких випадках сплачують плату за землю платники єдиного податку другої – третьої груп?

України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено зміни, зокрема, до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якими платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з 01 липня 2020 року з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку)).

10:54 01.03.2021

Яким чином здійснюється скасування реєстрації програмного РРО

Порядок скасування реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) встановлено розділом III Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547» (далі – Порядок №317).

10:54 01.03.2021