ДПС України ІНФОРМУЄ

У 2021 році податкові органи Луганщини взяли на облік понад 3400 платників податків

Заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Людмила Хворостян повідомила, що станом на 31 грудня 2021 року на податковому обліку в регіоні перебуває 109 тис. 603 платника.

15:26 10.01.2022

Від виробників підакцизних товарів до бюджету надійшло понад 25 млн гривень

Заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Людмила Хворостян повідомила, що за 2021 рік від суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво підакцизних товарів на території Луганської області, надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) до державного бюджету 25 млн 209,4 тис. гривень.

08:16 06.01.2022

Нерезидент на митній території України надає електронні послуги фізичній особі (у тому числі ФОП) не зареєстрованій платником ПДВ: хто здійснює нарахування та сплату ПДВ?

У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують. Починаючи з 01.01.2022, з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України від 03 червня 2021 року № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон № 1525) запроваджується оподаткування електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі постачання таких послуг фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, яку не зареєстровано як платника податку, особою-нерезидентом, за правилами, встановленими статтею 208 прим.1 ПКУ.

08:15 06.01.2022

Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню

У Головному управлінні ДПС у Луганській області нагадали. Відповідно до пункту 4 підрозділу 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно:

13:39 05.01.2022

Місцеві бюджети Луганщини отримали майже 17 млн грн від ліцензування алкоголю, тютюну та пального

За 2021 рік казна Луганської області поповнилася на 16,8 млн грн від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Людмила Хворостян.

09:26 05.01.2022

Створення фіскального звітного чеку РРО при цілодобовому режимі роботи

У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або програмними РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

15:40 04.01.2022

Що таке «податкова амністія»?

«Податкова амністія» – це можливість легалізувати статки, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори в періоди до 01 січня 2021 року, та бути захищеним державними гарантіями і звільнятися від відповідальності згідно з підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

10:05 30.12.2021

Виявлено схему розтрати бюджетних коштів

Заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області  Людмила Хворостян повідомила, що фахівцями відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом cпільно з правоохоронними органами, виявлено факти завищення вартості будівельних робіт для бюджетної організації на суму понад 21 млн. гривень.

10:05 30.12.2021

ДПС інформує